O nas | Kontakt

Terapia bólu kręgosłupa - biomasaż (Warszawa)

Terapia kręgosłupa

Gabinet terapii kręgosłupa
ul. Syrokomli 10, Warszawa

Czynny:
poniedziałek-piątek 1100-1900
co druga sobota 1000-1800

Zapisy:
tel. 022 353 56 57
lub 0 664 733 014

Cennik zabiegów

Biomasaż to połączenie medycyny konwencjonalnej z medycyną wschodnią. Wykorzystuje się w nim elementy klasycznego masażu leczniczego przy jednoczesnym oddziaływaniu na punkty biologicznie aktywne w celu uzyskania efektu profilaktycznego lub terapeutycznego. Polega on na stymulowaniu okolic przykręgosłupowych i kości krzyżowej z jednoczesnym stosowaniem akupresury na wybrane punkty chińskie. Podczas zabiegu biomasażu wykorzystuje się między innymi związek pomiędzy skórą, układem nerwowym a narządami wewnętrznymi). Odpowiednia stymulacja punktu lub fragmentu ciała staje się źródłem impulsów nerwowych, które przez nerw rdzeniowy po odpowiedniej transformacji docierają do związanego z nim chorego narządu. W narządzie natomiast, poprzez odruchowe zwiększenie lub zmniejszenie napięcia, np. naczyń krwionośnych, poprawia się ukrwienie, odżywienie i utlenienie.

Działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie narządów układu oddechowego powoduje rozszerzenie oskrzeli, zwiększenie wydzielania śluzu, lepsze odkrztuszanie, czyli w sumie lepszą wentylację płuc. W układzie pokarmowym, np. w chorobie wrzodowej żołądka, znosi patologiczne napięcie mięśniówki gładkiej, poprawia ukrwienie śluzówki i normalizuje jej wydzielanie. Podobny wpływ wykazuje na inne narządy i układy.

Biomasaż ma ogromny wpływ na poprawę systemu odpornościowego pacjenta, dlatego zalecany jest przy częstych i przewlekłych chorobach. Poprzez zaangażowanie układu wegetatywnego, ośrodków mózgowych, systemu hormonalnego wpływa na wszystkie narządy i układy, na ich czynności fizjologiczne, na mechanizmy obronne i przystosowawcze, warunkujące prawidłowe funkcjonowanie ustroju.

www.terapia-kregoslupa.waw.pl